O mnie

Moje zdjęcie
Jestem diabełek wrodzony, anioł gdy chcę. Czasem samotna w tłumie innych osób. Choleryczka z artystyczną duszą, mocno stąpająca po ziemi.Jestem w ciągłym ruchu, ciągle ciekawa wszystkiego. Kocham koci świat i jak kot chadzam własnymi ścieżkami. Taka nieidealna Ja...

sobota, 24 grudnia 2016

Wesołych Świąt 2016 r.

WESOŁYCH ŚWIĄT,  
czyli o co chodzi
w tym wszystkim

Sytuacja 1:

- Patrz, jakie śliczne. Weźmiemy je, będą ładnie prezentowały się na choince.
- Chcesz kupić różowe bombki?
- One są jakby lekko fioletowe, kochanie.
- A czemu nie czerwone? Zielone? Białe chociaż…
- Bo takie są oklepane.

Sytuacja 2:

- Mamo patrz jaki fajny!
- Synku, widzę, ale nie dziś.
- A. by się taki przydał, na pewno.
- Nie sądzę.
- Dlaczego?
- Bo A. jest dziewczynką i raczej nie potrzebuje strażackiego wozu…

Sytuacja 3:

- Kotek, chodzimy już od godziny po tym sklepie, chodźmy już…
- Czekaj, jeszcze musimy kupić kawę. Mama chciała też wafle.
- Idę do kas, znajdziesz mnie, gdzieś…
- Jasne, najszybciej w alejce z piwem…

Znacie to, prawda? Szał zakupów w marketach, czyli świąteczna gonitwa w odcinkach. Niby się wszyscy kochamy, ale przy zakupach potrafimy warczeć nie gorzej, niż lew. Wychodzą z nas bestie na każdy przeceniony produkt, choćby były to skarpetki ładnie zapakowane.
A wystarczy zakupy robić wcześniej, sporządzić listę tego, co będzie potrzebne i stopniowo znosić do domu. Ręce się nie wydłużą do kolan z powodu dźwigania siatek, głowa nie rozboli od nadmiaru myśli o tym, czego to ja jeszcze nie…. No i jeszcze jedno: płynące z głośników radosne świąteczne piosenki będziemy słuchać z większą radością, a nie z posępną miną.


Kartka z kalendarza :) Rok 1980 lub 1981 :) Prezent pochodził z Domów Towarowych Centrum :)


Dlatego w tym roku życzę Wam wszystkim, byście czas, który poświęcacie na zakupach, spędzili w domu, z Waszymi Bliskimi. A jak już będziecie w sklepie, to kupujcie razem nawet te różowe bombki czy skarpetki ze wstążeczką, w tym przypadku kluczowym jest słowo: razem.
Pamiętajcie, że rodzinna atmosfera nie potrzebuje ani telefonu, który jest smart, ani WI-FI, potrzebuje jedynie uśmiechu i niedźwiedziego uścisku. Zamiast oglądać po raz setny ( a może już nawet tysięczny) Kevina samego w domu, na lotnisku, w stodole, czy gdzieś tam, to zagrajcie w fajną planszówkę.


Uwielbiam to zdjęcie. A smak delicji w foliowym woreczku pamiętam do dziś. Był niepowtarzalny i zawsze tylko na Święta... Rok 1981 lub 1982?


Gdzieś tam daleko, w ubogiej stajence narodził się Pan… I nastał czas cudów. Przyszli Trzej Królowie i przynieśli dary. Dla siebie nawzajem też jesteśmy cudami i cieszmy się z tego, że się mamy. Niezależnie od tego czy znamy się osobiście czy tylko poprzez ekran monitora. Dla mnie osobiście jest wielką radością świadomość, że jesteście… To taki dar dla mnie.
Niech więc, Gwiazda Was prowadzi a Ten Brodaty nie zapomni o Was w ten świąteczny czas.


Wesołych Świąt! Rok 2016 :)


W te święta sprawmy wszyscy, niech będzie tak Dobrze, żeby nie musieć czekać na Lepsze. (Tekst wyczytany gdzieś w sieci, ale świetnie się nadaje na tę okoliczność, nieprawdaż?)
P.s.1. Powyższe sytuacje zasłyszane ostatnio, przeze mnie, w sklepie :)
P.s.2. Śpiewacie jeszcze kolędy podczas Wigilii?


WESOŁYCH ŚWIĄT!


4 komentarze:

 1. Wesołych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia !

  Ad2. Oczywiście, że śpiewamy, córka gra na gitarze i jest bardzo nastrojowo :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cudownych Świąt! Niech czas ten będzie wypełniony radością i miłością. A wspólnego kolędowania z gitarą w tle, mogę tylko pozazdrościć. Super. Pozdrawiam świątecznie😊

   Usuń
 2. Święta i po świętach (już w zasadzie). U mnie były wspaniałe, jak zawsze od lat (4 pokolenia przy wigilii i świętowaniu efekt dają). Tzw "gorączki przedświątecznej" nie miewam, bo na ostatni dni zostawiłem sobie chlebuś i coś do niego.
  Serdeczności na resztę świątecznego czasu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie wielopokoleniowe Święta to prawdziwy dar. Super. Życzę Tobie i Twym Bliskim, by ten dar trwał jak najdłużej. Pozdrawiam świątecznie.

   Usuń