O mnie

Moje zdjęcie
Jestem diabełek wrodzony, anioł gdy chcę. Czasem samotna w tłumie innych osób. Choleryczka z artystyczną duszą, mocno stąpająca po ziemi.Jestem w ciągłym ruchu, ciągle ciekawa wszystkiego. Kocham koci świat i jak kot chadzam własnymi ścieżkami. Taka nieidealna Ja...

czwartek, 24 marca 2016

Wielkanoc 2016r.

Drodzy Moi,
Zbliżają się Święta Wielkanocne. Dla wielu z nas to szczególny okres w roku. Życzę Wam zdrowych, spokojnych i pełnych miłości Świąt. Choć często składamy sobie takie banalne życzenia, to jednak moc w nich zawarta ma wielkie znaczenie. Bo przecież w myśl zasady, że to czego innym życzę, chcę by do mnie wróciło, nikomu nie życzymy źle.
Trwa w kościele Rok Bożego Miłosierdzia. Jak Bóg, bądźmy miłosierni dla naszych Bliźnich, kochajmy i szanujmy się nawzajem. Nie pozwólmy by zło panoszyło się po świecie.
Jezus Chrystus został pojmany nocą w ogrodzie oliwnym Gatsemani ( w Ogrójcu). Aresztowany, stanął przed sądem, został osądzony i skazany przez Poncjusza Piłata na śmierć przez ukrzyżowanie. Ludzie zbłądzili krzycząc, by zamiast Jezusa, uwolnić z więzienia łotra Barabasza.
Ostatnie 12 godzin życia Chrystusa określane jest jako Pasja. Podczas Męki Pańskiej, niewyobrażalnej dla zwykłego człowieka, jak sądzę, nawet w czasach Mu współczesnych, w chwili cierpienia Jezus prosił o jedną, ważną rzecz. Prosił o wybaczenie…  
„… Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią…” (Łk 23, 33-34). W słowach tych została zawarta modlitwa i prośba do Boga Ojca o wybaczenie dla swoich oprawców. I nie chodziło tu tylko o żołnierzy rzymskich, lecz także o ludzi, którzy zapamiętale krzyczeli, by Go ukrzyżować.
Zatem dziś, życzę Wam, byśmy także umieli wybaczać. Najtrudniej robić to wobec osób, które nas krzywdzą, do których mamy żal. Zróbmy to, by pozbyć się tego złego w nas, byśmy mogli żyć wolni.
„… Od godziny szóstej mrok ogarnął całą ziemię, aż do godziny dziewiątej. A około dziewiątej godziny Jezus zawołał donośnym głosem: „ Eli, Eli, lama sabachthani?”, co znaczy „Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?”…” (Mt, 27, 46). Po czym skonał na krzyżu za nasze grzechy. Może warto to sobie przypominać, kiedy chcemy zrobić coś głupiego.


Każdy z nas dźwiga w życiu swój krzyż. Niezależnie od tego, jakiego wyznania jesteśmy, niesiemy swój bagaż doświadczeń. Od nas samych zależy, czy ten krzyż będzie lekki, czy też mocno nas przytłoczy do ziemi. Warto jednak mieć obok przyjaciół, by ten krzyż pomogli nam nieść.
Jezusowi pomógł nieść krzyż Szymon Cyrenejczyk. Był to przypadkowy przechodzień, człowiek prosty, nieszukający rozgłosu, unikający kontaktów z Rzymianami. Rzymscy żołnierze zmusili go, by niósł krzyż za Jezusa. Początkowo był temu niechętny, wręcz wrogo nastawiony, lecz gdy spojrzał w oczy Jezusa, poczuł ból i cierpienie skazanego. Chwycił krzyż i niósł go na Golgotę. Po śmierci Chrystusa był jego wyznawcą, a jego dwaj synowie, Rufus i Aleksander zaliczali się potem w poczet uczniów Jezusa.
Dziś ja życzę Wam tych przyjaciół, którzy nie opuszczą Was w potrzebie, dadzą wsparcie choćby tylko duchowe.Zatem nie tylko w te świąteczne dni, miłujmy, wybaczajmy i bądźmy szczęśliwi.
Za mną (mam nadzieję) ciężki okres, okraszony nerwami, łzami i niepokojem. Mimo zmęczenia i świadomości, że świat teraz pogrążył się w smutku, życzę wszystkim Wesołych Świąt. Odpoczywajcie i przesyłajcie dobrą energię. Jeśli wyślecie ją i mnie, wierzcie, wróci do Was podwójnie.

P.s. Zdjęcia powyższe to malowidła na suficie Cerkwi Uspieńskiej, znajdującej się w Ławrze Poczajowskiej na Ukrainie.


Spokojnego Alleluja!

13 komentarzy:

 1. Kochana, cudownych świąt.
  Wspaniała relacja, jak zresztą zawsze. Zmykam do obowiązków.
  Dziękuję za ciepłe słowa.
  Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Basiu Droga, cokolwiek dzieje się teraz w naszym życiu, co powoduje smutek, mam nadzieję, że jest chwilowe. Życzę nam obu, byśmy znalazły w sobie siłę, która pozwoli nam znów cieszyć się życiem. Ściskam mocno!

   Usuń
  2. Dziękuję. Oj dzieje się, wolałabym, by inaczej, ale zaciskam zęby i uśmiecham się do marzeń. :)
   Tobie także wszystkiego dobrego!

   Usuń
  3. Nie zawsze jest tak, jak sobie zaplanujemy. Ale ważne, by móc z podniesioną głową wyjść z opresji. Wielką klasą jest pokazać światu uśmiech, gdy serce płacze. Nie zawsze się udaje, ale czasem jeden życzliwy gest podniesie Cię na duchu bardziej, niż cała armia specjalistów i terapeutów. Zatem głowa do góry! Ściskam Cię mocno.

   Usuń
  4. Ja również Cię ściskam.

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. I wzajemnie! Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 3. Piekne te malowidła :) Mimo wszystkich kłopotów i trosk życzę Wesołych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i Wam także spokojnych, pełnych odpoczynku Świąt życzę. Niech Wielkanocny Zajączek o Was pamięta ;)

   Usuń
 4. Ładne przemyślenia na ten świąteczny czas.
  Wesołego Alleluja !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tobie także udanych Świąt życzę, by dały chwilę wytchnienia od codzienności. Spokojnego, wyjątkowego czasu w rodzinnej atmosferze. Mnóstwo serdeczności!

   Usuń
 5. Wesołych Świąt! Wszystkiego dobrego!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I Wam także, niech słodkie mruczenie Bemolka da spokój i relaks po przedświątecznej krzątaninie :)Serdeczności!

   Usuń